Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Temsilcisi Mistura’dan ABD ve Rusya’ya çağrı

Giriş Tarihi: 27.10.2016 18:35
BM Özel Temsilcisi Mistura’dan ABD ve Rusya’ya çağrı

Cenevre Birleşmiş Milletler Ofisi'nde uluslararası Destek Gurubu'nun insani yardım çalışma toplantısından sonra bir basın toplantısı düzenleyen Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, "Bu savaş çirkin ve kirlidir" dedi. Mistura sözlerine şöyle devam etti: "Geçtiğimiz günlerde İsviçre'nin Lozan kentinde yapılan ve Türkiye, Amerika, Rusya'nın yanında bölgedeki bazı ülke temsilcileriyle de yapılan görüşmeden sonra, görüşmelerin devam edeceği ifade edilmişti.

Evet görüşmeler devam ediyor yalnız bu konuda detay veremiyorum. Şunu belirtebilirim ki Halep'in doğusunda hastalara ve yaralılara tıbbi yardım ve tahliyenin yapılamadığı gibi, tek bir yardım konvoyu da bu bölgeye insani yardım ulaştıramamıştır.

Suriye'de bütün tarafları BM'nin insani yardım planlarına destek olmaya davet ediyorum, aksi halde yaklaşan kışın mevsiminin bu yıl korkunç geçeceği öngörülebiliyor.

Savaşın başlama tarihinden günümüze kadar olan sürede geçen kış aylarının, bu yıl diğer yıllara göre oldukça kötü şartlarda olacağı açıktır"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM Özel Temsilcisi Mistura’dan ABD ve Rusya’ya çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN