Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Clinton e-postaların araştırılmasından 'bir şey çıkmayacağını' ileri sürdü

Giriş Tarihi: 1.11.2016 11:12
Clinton e-postaların araştırılmasından 'bir şey çıkmayacağını' ileri sürdü

ABD'de başkanlık seçimlerine bir hafta kalırken, Hillary Clinton'ın aylardır peşini bırakmayan e-posta konusu, FBI'ın cuma günü attığı adımla yeniden ülke gündemine oturdu.

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Clinton, FBI'ın, özel e-posta yazışmalarıyla bağlantılı olabileceği iddiasıyla danışmanının eşinin bilgisayarında ortaya çıkan e-postaların araştırılmasından "bir şey çıkmayacağını" ileri sürdü.

FBI Direktörü James Comey, geçen hafta ABD Kongresine gönderdiği mektupta, Clinton'ın en yakın danışmanlarından Huma Abedin'in (ayrı yaşadığı) eşi eski Kongre üyesi Anthony Weiner'a ait bir bilgisayarda ortaya çıkan yaklaşık 650 e-postanın Clinton dosyasıyla ilgili olabileceğini bildirmiş, ABD Adalet Bakanlığı da FBI'a bunu araştırma izni vermişti.

Bazı insanların "FBI'ın elinde herhangi bir delil olmadan niçin seçime dahil olmaya çalıştığını" sorguladığını ifade eden Clinton, gündeme getirilen yeni e-postaların da araştırılması gerektiğini vurgulayarak, "Şüphesiz onlara da bakmalılar ve benim e-postalarıma baktıklarında ulaştıkları sonuca varacaklarına eminim. Buradan bir şey çıkmaz." diye konuştu.

"Obama, Comey'e güvenmeyi sürdürüyor"
Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Başkanı Barack Obama'nın, FBI Direktörü Comey'in başkanlık seçimlerini etkilemeye çalıştığına inanmadığını bildirdi.

Günlük basın toplantısında bir soru üzerine Earnest, "Başkan Obama, Comey'in bir adayın veya bir siyasi partinin yarar sağlamasına dair gizli strateji güttüğünü düşünmüyor." ifadesini kullandı.

Earnest, Comey'in Kongre'ye yeni e-postaları araştırmaya dair yaptığı bilgilendirmede Beyaz Saray'ın herhangi bir rolü olmadığının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Clinton e-postaların araştırılmasından 'bir şey çıkmayacağını' ileri sürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN