İş adamı Babek Mirza, İstanbul'da

Giriş Tarihi: 1.11.2016 21:49
İş adamı Babek Mirza, İstanbul'da

İran'da 131 yıl hüküm süren Türk Kaçar Hanedanlığı ailesine mensup iş adamı Babek Mirza, eşiyle birlikte geldiği İstanbul'da bir dizi temasta bulunacak

İran'da 131 sene hüküm süren Türk Kaçar Hanedanlığı ailesine mensup iş adamı Babek Mirza, İstanbul'a geldi.

İş adamı Babek Mirza, bir dizi görüşmede bulunmak için Azerbaycan ve İran'a ziyaret gerçekleştirdikten sonra akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mirza, İstanbul'a üçüncü gelişi olduğunu belirterek, "Türkiye'ye gelmek benim için, ziyaret gibi değil, kendi vatanıma geliyormuşum gibiyim. Türk milletiyle tanışıp, konuşup muhabbet etmek benim için büyük bir zevktir. Türk milleti şerefli bir millet." diye konuştu.

Omuz omuza vermemiz gerektiğini kaydeden Mirza, "Özellikle bu karışık zamanlarda, İran'la Türkiye'nin ilişkisini çok daha yakın görmek isterim. Biz kardeş ülkeyiz. Bakın ben İran'dan geliyorum, size Türkçe hitap ediyorum. İran'ın yarısı da Türkçe anlıyor. Biz kardeş milletiz, beraber olalım. Boynumuzu kimse bükemez." ifadelerini kullandı.

Babek Mirza'nın Tekirdağ doğumlu eşi Leyla Mirza da, "İstanbul'u özledim. Çok seviyorum." dedi.

Türk Kaçar Hanedanlığı, 1794-1925 yılları arasında İran'da hükmetmişti. Hanedan ailesinin önemli ismi olan Babek Mirza, Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş adamı Babek Mirza, İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN