Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtalya yaraları sarıyor

3 ayda 4 büyük depremle sarsılan İtalya’da 25 bin kişi evsiz kaldı. Depremzedeleri bekleyen en büyük tehdidin ise şiddetli artçı şoklarla soğuk hava olduğu kaydedildi

Giriş Tarihi: 1.11.2016
İtalya yaraları sarıyor
İtalya'da son 3 ayda 4 büyük depremle sarsılan bölgede halk, yaralarını sarmaya çalışıyor. Son olarak pazar sabahı 6.6 büyüklüğünde depremin meydana geldiği bölgede en az 25 bin kişi evsiz kaldı. Aynı bölgenin ağustos ayında 6.2'lik depremi yaşadığını hatırlatan yetkililer, "Bir önceki depremden dolayı bölge halkı tahliye edilmişti. O yüzden sadece 20 kişi yaralandı. Aksi takdirde bilanço çok ağır olacaktı. Ancak önceki sarsıntıda hasar gören binaların neredeyse tamamı yerle bir oldu" dedi.

'HİÇBİR ŞEYİMİZ KALMADI'
Depremzedeleri bekleyen en büyük tehdidin ise şiddetli artçı şoklarla soğuk hava olduğu kaydedildi. Ülkenin merkezindeki Umbria, Marche ve Lazio bölgelerinin kesiştiği yerde önceki akşam saatlerinde biri 5.2 büyüklüğünde olmak üzere peş peşe kuvvetli sarsıntılar kaydedildi. Çadır, karavan ve geçici barınakların yetersiz kalması nedeniyle geceyi soğukta geçirmek istemeyen yüzlerce kişi ise tüm uyarılara rağmen evlerinde kalmayı tercih ediyor. Norcia bölgesinden Stefano Boldrini isimli bir depremzede yaşadıkları zorlukları "Ne okul, ne kilise, ne ev... Hiçbir şeyimiz kalmadı. Kızımla minibüste kalıyorum. Ama burayı terk edip, başka yere taşınmak zorundayım" şeklinde anlattı. Öte yandan depremin merkezine 110 kilometre uzaklıktaki başkent Roma'daki Vatikan'ın St. Paul Bazilikası'nın duvarlarında son depreme bağlı olarak çatlaklar oluştuğu görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya yaraları sarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN