Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzey Avrupa liderleri o kentte toplanıyor

Kuzey Avrupa ülkeleri liderleri, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir araya geliyor.

Giriş Tarihi: 1.11.2016 15:09
Kuzey Avrupa liderleri o kentte toplanıyor

Kuzey Avrupa ülkeleri liderleri, Kuzey Avrupa Ülkeleri Koseyi'nin 68.dönem toplantısı çerçevesinde bugün Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir araya gelecek.

Konsey üyesi ülkelerinin liderlerinin yanı sıra, bazı bakanlar ile parlamento üyelerinin de katılacağı konsey toplantısında ana gündem maddesini Birleşmiş Milletler'in 'Sürdürülebilir Gelişme Hedefi' konusunda alınması gereken önlemler oluşturacak.

Bunun yanı sıra, üç gün sürecek toplantıda güvenlik ve savunma konuları önemli bir yer tutacak. Son günlerde Baltık Denizi'ndeki gerilimin de tartışılacağı toplantı öncesinde bir basın açıklaması yapan Konsey Dönem Başkanı Henrik Dam Kristensen ''Dönem başkanlığımız süresince Baltık Denizi'nde karşı karşıya olduğumuz sorunlara odaklandık ve savunma isbirliğimizin geliştirilmesi ana gündemimiz oldu.

Ayrıca Rusya ve Putin'den gelen tehdide de dikkat çektik'' dedi. Kuzey Avrupa Ülkeleri Konseyi'nde Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya ve İzlanda'nın yanı sıra Danimarka'ya bağlı özerk Faroe Adaları ile Grönland Adası ve Finlandiya'ya bağlı Baltık Denizi'ndeki özerk Åland Adası yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Avrupa liderleri o kentte toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN