Hackerlar binlerce kredi kartı bilgisini ele geçirdi!

Giriş Tarihi: 2.11.2016 14:56 Güncelleme Tarihi: 3.11.2016 06:16
Hackerlar binlerce kredi kartı bilgisini ele geçirdi!

Danimarka'nın ünlü şirketi Nets saldırganların hedefi oldu.

Nets, Danimarka merkezli ödeme ve bilgi servisi sağlıyıcısı. Kredi kartlarından yapılan işlemlerin bir çoğu bu şirketin servisiyle gerçekleşiyor. Şimdi de hackerların Nets'e saldırıyaparak, 100 bin kredi kartı bilgisini ele geçirdiği belirtiliyor.

Reuters'in haberine göre verilerin ele geçirilmesi, yabancı tabanlı internet servis sağlıyıcısıyla yapılan işlemlerde oluştu. Şirket kredi kartı verileri hakkında şüpheye düşünce, duruma el koydu ve bankaları bilgilendirdi.

Şu anda kredi kartlarıyla alakalı engellemeler ve iptallar yapılmış halde. Nets, gelecekte müşterilerinin herhangi bir rahatsızlık duymaması için gerekli önlemleri alıyor. Bu olaydan sonra Jyske Bankası, Nets ile bağlı 7000 kredi kartının engellendiğini açıkladı. Mastercard ve Visa dahil olmak üzere önde gelen kredi kartı şirketleri tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kredi kartlarıyla ilgili hack olayı, yakın zamanda Hindistan'da da yaşanmıştı. Hindistan Devlet Bankası, ülke genelinde ATM'lerde malware saldırısı keşfettikten sonra milyonlarca banka ve kredi kartını iptal etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hackerlar binlerce kredi kartı bilgisini ele geçirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN