Krize karşı salsa!

Ekonomisi günden güne çöken Venezüella’da, Devlet Başkanı Nicholas Maduro’nun radyo programı yapıp dans etmesi tepki çekti

Giriş Tarihi: 4.11.2016
Krize karşı salsa!
Ekonomik krizin giderek kötüleştiği Güney Amerika ülkesi Venezüella'da Devlet Başkanı Nicholas Maduro, salsa şovu da yaptığı bir radyo programı sunmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Miraflores Sarayı'ndan yayımlanan "Salsa Saati" adlı programın yayın saatleri pazartesi-cuma günleri arasında saat 12.00-14.00 arası. Maduro'nun yayında çaldığı ilk şarkı ise besteci Ray Barreto'nun 1973'te yaptığı "Indestructible" (Yok edilemez) eseri oldu. Maduro, "Bazen pazartesi, bazen de cuma günü yayında olacağım" diyerek dinleyicilerine seslendi. Maduro yiyecek sıkıntısı yaşanan ülkedeki gergin havayı bu şekilde dindirmeye çalışıyor.

'MÜCADELEYLE YAN YANA'
Karayip kültürünün tanıtıldığı programda Küba, Porto Riko ve New York müziklerinin yanı sıra Maduro'nun monologları da yer alacak. Yayın sırasında Komünist Parti üyeleri apparatçikler ile Venezüella devriminin emperyalist düşmanları hakkında röportajlar da yapılacak. İspanyol La Noticia gazetesinin röportaj yaptığı Maduro da yayın için, "Danstan çok radyo gazetesi gibi" yorumunu yapıyor. "Salsa ve mücadele hep birlikte gitmiştir" diyen Maduro, şovu eşiyle dans ederek sonlandırdı. Hükümetin web sitesinde programla ilgili "Maduro oligarşinin hiçbir zaman anlayamayacağı Karayip kültürünü, ırklar arası kaynaşmayı ve halkımızın ruhunu paylaşacak" açıklamasında bulunuldu.

'AYLAR SÜREN SİYASİ GERİLİM DURULDU'
Maduro her hafta yayımlanan "Maduro ile Temasta" (En Contacto con Maduro) adlı bir şov sunuyor. Maduro'nun salsa şovu sadece Batı medyasında değil, Ortadoğu medyasında da geniş yer buldu. İran'ın İspanyolca websitesi HispanTV'deki haberde, "Venezüella'daki aylar süren siyasi gerilimin ardından gerginlik duruldu ve hatta Başkan Maduro dans etti" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Krize karşı salsa!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN