Clinton ile Hollande uzaktan akraba çıktı

Bilim insanı Beaucarnot, ABD’nin başkanlık yarışı adaylarından Clinton ile Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın akraba olduğunu söyledi. İki liderin soyu Fransa krallarından France Louis X Hutin’e dayanıyor

Giriş Tarihi: 8.11.2016
Clinton ile Hollande uzaktan akraba çıktı
Fransa'da yaşayan soy bilimci Jean-Louis Beaucarnot, ABD'nin başkanlık yarışında Demokratlar'ın adayı eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın uzaktan akraba olduğunu ileri sürdü. Beaucarnot'ya göre, Clinton'ın Hollande ile ortak ataları Fransa'da yaşamış ve iki liderin uzaktan akraba oldukları kuzenlerinden bazıları ortak. Rodham soyadıyla doğan Hillary Clinton'ın anne tarafından büyük ninelerinden biri olan Delia Martin, Kanada'nın Quebec şehrinden ve Belleperche ile les Couillard ailelerinden geliyor. Clinton'ın ayrıca Fransa'nın Alsace bölgesinde bulunan Brouviller köyü ve aralarında başkent Paris'in bulunduğu 14 başka bölgeyle akrabalık bağları var. Akrabalık bağları oldukça derin olan Hollande ve Clinton'ın soyu Fransa'nın lanetli krallarına dayanıyor. Clinton'ın 23'üncü nesil dedelerinden biri Kral 5. Philippe'nin kardeşi olan Kral France Louis X Hutin. Hollande'ın da soyu aynı krala dayanıyor. Cumhurbaşkanı Hollande, Clinton'ın akraba olduğu tek ünlü değil. Clinton, sanat dünyasında oldukça ünlü olan Fransız kökenli birçok şöhretlerle de aynı kanı taşıyor. Clinton'ın, kampanyasına son sürat destek veren pop yıldızı Madonna, şarkıcı Celine Dion ve film yıldızı Angelina Jolie ile de akraba olduğu ileri sürülüyor.

TRUMP'IN ÜNLÜ AKRABASI YOK
Soybilimci Beaucarnot, Clinton'ın rakibi Cumhuriyetçiler'in adayı Donald Trump'ın ise Fransa'yla bağı olmadığını söylüyor. Alman asıllı Trump'ın büyük dedelerinden biri Frederick Trump, Almanya'nın güney batısındaki Palatinat bölgesinde, ketçapın mucidi Henry Heinz'in de doğduğu küçük bir kasaba olan Kallstadt'ta büyümüş. ABD'ye göç eden dede Trump, berber olarak çalışmaya başlamış. Frederick Trump, altına hücum döneminde Seattle bölgesinde pansiyon ve restoran işleterek büyük bir servet yapmış. Almanya'ya dönen ve burada evlenen Frederick Trump ülkesinden ayrılmaya zorlanmış ve tekrar ABD'ye göç etmiş.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Clinton ile Hollande uzaktan akraba çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN