ABD ve İngiliz medyasının geri vitesi

ABD'de tarihi gün.. Sandıktan 'sürpriz' aday Trump çıkarken, ABD ve İngiliz medyasının Trump'a ilişkin seçim öncesi ve sonrasında olan tavrı ilgi çekiyor.

Giriş Tarihi: 9.11.2016 11:35 Güncelleme Tarihi: 9.11.2016 14:16
ABD ve İngiliz medyasının geri vitesi

ABD başkanlık seçim sonuçları açıklanırken, Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın, Demokrat aday Hillary Clinton karşısındaki üstünlüğü devam ediyor. Trump'ın başkanlığına kesin gözüyle bakılırken, ABD ve İngiliz medyası başta olmak üzere dünya basınının seçim sürecinde ve seçim sonuçlarının açıklanmasından sonraki tavrı dikkati çekiyor.

DONALD TRUMP'TAN ZAFER KONUŞMASI


Trump medyayı suçlamıştı

ABD ve İngiliz basını, seçimleri yakından takip ederken, genel olarak desteklerini gizlememiş ve Clinton'ın avantajlı olduğunu savunmuştu. Özellikle kullandıkları görsellerde de algı oluşturmayı ihmal etmeyen basının ortak görüşü Clinton'ın başkan olacağı yönünde idi. Ancak medyanın bu tahminin tamamen algı operasyonu olduğu bugün sandıktan çıkan sonuç ile ortaya çıktı.

Trump, seçim kampanyası süresince medyanın kendisine çok büyük bir şekilde savaş açtığını söylemiş ve medyayı Clinton'cı olmakla suçlamıştı.

DONALD TRUMP'IN AİLE ALBÜMÜNDEN ÖZEL FOTOĞRAFLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD ve İngiliz medyasının geri vitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN