Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Donald Trump' marka başvurusu yaptı

Tüm dünyanın nefesini tutarak beklediği sonuç kısa süre önce belli oldu. Donald Trump ABD’nin 45’inci başkanı oldu. Seçimin kazananı ABD’de Trump olurken, Türkiye’de ise Kırıkkaleli Mustafa Akyürek (33) olacak gibi. Akyürek, bundan 5 ay kadar önce ‘Donald Trump’ için marka tescil başvurusunda bulunan tek isim olarak kayıtlara girdi.

Giriş Tarihi: 9.11.2016 13:40 Güncelleme Tarihi: 9.11.2016 13:47
'Donald Trump' marka başvurusu yaptı
"Emlak milyarderi" olarak da anılan Trump'un zaferi kuşkusuz tüm dünya tarafından yakından izleniyor. Sonuçlar Türkiye tarafından da yakından
izlenirken, bu sonucun Kırıkkaleli Mustafa Akyürek için ayrı bir önemi olduğu kuşkusuz.

5 AY ÖNCE BAŞVURDU

Türk Patent Enstitüsü verilerine göre gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Akyürek 22 Haziran 2016'da marka tescil başvurusunda bulundu. Başvuru 'Donald Trump' markası için yapıldı. Marka tescilinin 'Gayrimenkul komisyonculuğu, müşavirliği ve idaresi hizmetleri' alanında yapılması istendi.
TPE başvuruyu inceledi. 22 Haziran günü, başvuruyu, 'şekli ve uzman benzerlik' alanında inceledi.

TPE İLAN ETTİ

22 Temmuz'da da başvurunun ilan edilmesine karar verildi. TPE kararına göre, ilan tarihinden itibaren 3 ay içerisinde bir itiraz gelmemesi halinde, başvuru tescil edilmek üzere belgelendirme servisine gönderilecek.

ŞİRKETİ İTİRAZ ETTİ

Edilen bilgiye göre başvuruya bir itiraz geldi. İtirazın, Trump'ın ABD'deki şirketinden geldiği öğrenildi. TPE'nin gelen itiraz sonrası nasıl bir karar vereceği
merak konusu. Mustafa Akyürek, konu ile ilgili görüş bildirmek istemediğini kaydetti.

ARKADAŞI FİKİR VERDİ

Akyürek'in, farklı bir çok marka için başvurusunun olduğu anlaşıldı. 'Donald Trump' için başvuru fikrinin ise Akyürek'in arkadaşı Mücdat Yıldız'dan çıktığı öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Donald Trump' marka başvurusu yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN