Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'li Müslümanlar Trump'tan saygı bekliyor

Amerikan İslam Konseyi Direktörü Awad: Amerikalı Müslümanlar burada olmaya devam edecek. Hiçbir yere gitmiyoruz, susturulup dışlanmayacağız

Giriş Tarihi: 10.11.2016 10:28
ABD'li Müslümanlar Trump'tan saygı bekliyor

ABD'nin en büyük Müslüman sivil toplum kuruluşu Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), ülkenin yeni başkanı seçilen Donald Trump'ın, aralarında Müslümanların da olduğu tüm Amerikalıların haklarına saygı göstermesi çağrısında bulundu.

ABD'de Müslümanları temsil eden en etkin kuruluş olan CAIR'ın başkent Washington'daki merkezinde 8 Kasım seçimlerinin sonuçlarına ilişkin basın toplantısı yapıldı.

CAIR Direktörü Nihad Awad, toplantıda yaptığı konuşmada, seçimlerden zaferle çıkan Donald Trump'ı tebrik etti.

Seçim kampanyası döneminde Trump'ın Müslümanlara yönelik tavrını hatırlatan Awad, yeni başkanın Müslümanlar dahil tüm Amerikalıların haklarına saygı göstermesini istedi.

Awad, şunları söyledi:

"Seçimi kimin kazandığına veya kaybettiğine bakılmaksızın, Amerikalı Müslümanlar burada olmaya devam edecek. Hiçbir yere gitmiyoruz, susturulup dışlanmayacağız. Amerikan Müslüman toplumu bağnazlıkla mücadeleye etmeye, kanunlara uymaya ve tüm Amerikalıların haklarını ve özgürlüklerini korumaya devam edecek. CAIR, milletimize kimin liderlik ettiğine bakmaksızın Müslüman toplumunun korkusuz ve ilkeli savunucu olmayı sürdürecek."

Nihad Awad, ABD'de yaşayan ancak gelecek endişesi taşıyan Müslümanlara da seslendi. ABD'nin onların da memleketi olduğunu vurgulayan Awad, "Sizler de diğer tüm Amerikalılar gibi aynı hak ve sorumluluklara sahipsiniz." dedi.

Ülkenin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump, seçim kampanyası süresince birçok kez Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen Trump, ülkedeki camilerin de kapatılması çağrısı yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li Müslümanlar Trump'tan saygı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN