Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Trump tümüyle haklı'

ABD başkanlık seçimlerini değerlendiren NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Donald Trump’ın seçim kampanyasında söylediklerine atıfta bulunarak ‘‘Trump ve diğer ABD’li liderler uzun zamandır Avrupa ülkelerinin ortak savunma harcamalarına az para harcadıklarını söylüyorlar. Bu konuda tümüyle haklılar. Bu nedenle Avrupa’nın savunmaya daha fazla yatırım yaparak güvenlik konusunda sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir’’ dedi.

Giriş Tarihi: 10.11.2016 11:29 Güncelleme Tarihi: 10.11.2016 11:38
'Trump tümüyle haklı'

Norveç televizyon kanalı NRK'nın sorularını yanıtlayan Nato Genel Sekreteri güçlü bir Avrupa savunma sisteminin NATO'ya alternatif olmadığını, aksine NATO'nun ve Transatlantik savunma işbirliğinin güçlenmesine katkıda bulunacağını söyledi.


Trump ile birlikte çalışacaklarının altını çizen Stoltenbeg ''NATO 28 demokrasinin ittifakıdır. Kararı veren seçmenlerdir ve bu demokratik sürece saygı gösterilmesi önemlidir. ABD Başkanı'nı her zaman NATO'ya bekleriz. ABD gelecekte de güçlü bir NATO'nun garantisidir'' dedi.
Nato Genel Sekreteri Trump'ın başkanlığı devralmasının ardından büyük ihtimalle 2016 NATO zirvesinde bir araya geleceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Trump tümüyle haklı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN