Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trump'ın geçiş süreci kadrosu açıklandı

'a görevi devralıncaya kadar yardımcı olacak ekibe, Başkan Yardımcılığını yürütecek Pence başkanlık edecek

Giriş Tarihi: 12.11.2016 05:15 Güncelleme Tarihi: 12.11.2016 05:17
Trump'ın geçiş süreci kadrosu açıklandı

Başkanlığına seçilen 'a bu görevi devralacağı ocak ayı sonuna kadar yardımcı olacak kadro belirlendi.

Trump'ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Indiana Valisi olan ve 20 Ocak 2017'den sonra ABD Başkan Yardımcılığını yürütecek , Donald Trump'ın 'daki koltuğuna oturmasına kadar geçiş sürecinde görev alacak personel kadrosuna başkanlık edecek.

Geçiş süreci personel kadrosunda New Jersey Valisi Chris Christie, eski ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Newt Gingrich, Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli korgeneral Michael Flynn, eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani ile Alabama Senatörü Jeff Sessions bulunuyor.

Kadroda, Donald Trump'ın oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump, kızı Ivanka Trump, damadı Jared Kushner ve uluslararası ödeme sistemi PayPal'in kurucu ortağı Peter Thiel de yer alıyor.

Trump'ın geçiş süreci kadrosuna daha önce New Jersey Valisi Christie'nin başkanlık edeceği duyurulmuştu. Uzmanlar, Christie'nin eski iki yardımcısının New Jersey eyaletindeki "köprü kapatma" davasında geçen hafta suçlu bulunmasının ardından Trump'ın kadronun başına Mike Pence'i uygun gördüğünü belirtiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'ın geçiş süreci kadrosu açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN