Çifte standart uygulanıyor

Trump, başkan seçildikten sonra verdiği ilk röportajında kendisine karşı yapılan çifte standarttan dert yandı: Eğer Clinton kazanıp beni destekleyenler gösteri yapsaydı, herkes kınardı

Giriş Tarihi: 15.11.2016
Çifte standart uygulanıyor

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump seçildikten sonra ilk mülakatını CBS kanalına verdi. Siyahilerin ve Müslümanların dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, Trump ABD medyasını suçladı. Trump, "Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar" dedi.

GÖSTERİLER DE SOROS PARMAĞI
Trump'ın başkan seçilmesini hazmedemeyip sokakları savaş alanına çeviren göstericilerin bazılarının, Hillary Clinton'a destek veren yatırımcı George Soros'un sponsorluğunu yaptığı gruplar tarafından organize edildiği ortaya çıktı. Daha önce Soros bağlantılı olduğu belirlenen politik sivil toplum hareketi MoveOn.org, ABD'lileri sürekli Turmp'ı protesto etmeye çağırıyor. WikiLeaks belgelerinin yanı sıra Washington Post gazetesinde 2004'te yayımlanan bir makalede Soros ve eşinin MoveOn.org'a 1.46 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkarılmıştı.

MAAŞINI ALMAYACAK
Mülakatta yüz binlerce insanın seçim sonrasında protesto gösterileri düzenlediği hatırlatıldı. Trump, protesto edenlerin aslında kendisini çok iyi tanımadıklarını öne sürerek, göstericilerin arasında profesyonel aktivistlerin karışarak ortamı tahrik etmeye çalıştıklarını söyledi. Trump, "Beni protesto edenlere korkmamaları gerektiklerini söylemek istiyorum. Korkmayın, bu ülkenin gücünü tekrar geri getireceğiz. Eğer Hillary Clinton kazansaydı ve benim destekçilerim sokaklara çıksaydı herkes kınamaya başlardı. Farklı bir tavır sergilerlerdi. Çifte standart uygulanıyor" dedi. Trump, yıllık 400 bin dolar olan başkanlık maaşını almayacağını belirterek, "Yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte standart uygulanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN