Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Beni dinlemedin seçimi kaybettin’

Başkanlığı Donald Trump’a kaptıran Hillary Clinton ile eşi Bill Clinton’ın birbirine girdiği iddia edildi. Buna göre Bill Clinton seçim gecesi eşini arayarak “Beni dinlemedin kaybettin” dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2016
‘Beni dinlemedin seçimi kaybettin’

ABD siyasi tarihinin en ilginç yarışlarından biri olarak kabul edilen ve anketlerin favorisi Hillary Clinton'ın yenilgisiyle sonuçlanan başkanlık seçiminin yankıları sürüyor. ABD basınında dün en çok tartışılan konulardan biri başkanlığı Donald Trump'a kaptıran Hillary Clinton ile eşi Bill Clinton'ın 8 Kasım'da sonuçların açıklanmasından sonra ettikleri iddia edilen mağlubiyet kavgası oldu.

Clinton çiftini yakından takip etmesiyle bilinen ve Clinton'lar hakkındaki 4'üncü kitabını çıkaran ABD'li yazar Ed Klein, Hillary Clinton'un, eski başkan ve kocası Bill Clinton'u dinlemediği için seçimi kaybettiğini yazdı. "Bill, Hillary'nin FBI mazeretine inanmadı" yazan Klein, Bill Clinton'un karısını arayarak "Ortasınıf çalışan nüfusun taleplerini görmedin. Ekonominin zayıflığına sağır kaldın, seçimi bunun için kaybettin" dedikten sonra sinirlenerek balkona çıktığını ve telefonunu nehre fırlattığını anlattı. Klein "Bill'i hiç o kadar sinirli görmemiştim. Yüzü kıpkırmızı oldu, bir an kalp krizi geçirecek sandım" ifadelerini kullandı. Uzmanlar da tıpkı Klein'ın iddiasında yer aldığı gibi Trump'ın başarısını, orta sınıf çalışan nüfusun desteğine bağlıyor.

FBI'nın seçimlere 10 gün kala yeniden gündeme getirdiği "Clinton'un özel e-postaları" dosyasının, Demokrat Hillary Clinton'un kaybettiği başkanlık seçimlerinin sonuçlarına ne derece etki ettiği konusu, ABD kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Beni dinlemedin seçimi kaybettin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN