Obama'dan Berlin’de son mini zirve

Veda turuna çıkan ABD Başkanı Obama'nın Berlin'deki temasları kapsamında Almanya Başbakanı Merkel, İtalya Başbakanı Renzi, İngiltere Başbakanı May ve Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın katılımı ile gerçekleştirdiği mini zirve başlıyor. 4 Avrupa ülkesinden liderlerin katıldığı zirve, Obama'nın katıldığı son zirve olacak.

Giriş Tarihi: 18.11.2016 13:27
Obama'dan Berlin’de son mini zirve
Görev süresi 20 Ocak'ta dolacak olan ABD Başkanı Barack Obama, veda turu kapsamında geldiği Berlin'deki temaslarına devam ediyor.

Dün akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel ile baş başa görüşme gerçekleştiren Obama, bugün de Merkel'in yanı sıra diğer Avrupa liderleriyle bir araya geliyor. Merkel'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen mini zirveye Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve İngiltere Başbakanı Theresa May katılıyor.

Obama, veda turu kapsamında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Liderler görüşmeye katılmak üzere başkent Berlin'de bulunan Başbakanlık binasına geldi. Merkel tarafından samimi bir şekilde karşılanan liderlerin görüşmede Avrupa'nın güvenliği ve NATO'nun Avrupa'daki geleceği gibi konuları ele alması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'dan Berlin’de son mini zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN