Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye’ye kapıyı kapatmak stratejik bir hata olur'

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda, Türkiye'deki son gelişmeler ve üyelik müzakerelerinin dondurulması talepleri ele alındı. Muhafazakarlar ve Reformcular Grubu Başkan Yardımcısı Geoffrey, "Türkiye’ye kapıyı kapatmak AB için stratejik bir hata olur" dedi

Giriş Tarihi: 22.11.2016 23:00 Güncelleme Tarihi: 22.11.2016 23:33
'Türkiye’ye kapıyı kapatmak stratejik bir hata olur'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Genel Kurul'a bilgi verdiği oturumda, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasında meydana gelen gelişmelere dair konuşmalar yapıldı. Üyelerin önemli bir kısmının destek verdiği, müzakerelerin geçici olarak askıya alınmasını savunan ve hukuki bağlayıcılığı olmayan tasarı perşembe günü oylanacak.

'STRATEJİK BİR HATA OLUR'

Muhafazakarlar ve Reformcular Grubu Başkan Yardımcısı Geoffrey, NATO toplantısı için gittiği İstanbul'dan yeni döndüğünü hatırlatarak, "Bizlerin bu tavrından Türk halkı hoşnut değil. Yıllardır terör ve göç sorunları ile mücadele eden bir ülke Türkiye. Türkiye'ye kapıyı kapatmak AB için stratejik bir hata olur." dedi.

"ANKARA TAMAMEN VAZGEÇME KARARI ALABİLİR"

Romanya Milletvekili Cristian Dan Preda ise, "Vereceğimiz kararda son derece dikkatli olmamız gerekiyor. AP'de müzakerelerin dondurulması kararından sonra Ankara, tamamen vazgeçme kararı alabilir." şeklindeki kaygılarını dile getirdi.

"TÜRKİYE İLE DİYALOGU GELİŞTİRMELİYİZ"

Yeşiller Eşbaşkanı Rebecca Harms, bölgede çok önemli sorunlar olduğuna değindi ve "Türkiye ile diyalogu geliştirmeliyiz. Bu bizim güvenliğimiz için çok önemli ve gereklidir." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye’ye kapıyı kapatmak stratejik bir hata olur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN