Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alexandr Dugin: “Trump suikasta uğrayabilir”

TRT World, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in en önemli danışmanı ve Rus dış politikasını belirleyen en etkili isimlerden biri olan Alexandr Dugin ile röportaj gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 23.11.2016 10:05
Alexandr Dugin: “Trump suikasta uğrayabilir”

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'in en önemli danışmanı ve Rus dış politikasını belirleyen en etkili isimlerden biri olan Alexandr Dugin, TRT World'ün Yapımcı Muhabir Meltem İnan ve Saha Yapımcısı Mehmet Özen ile gerçekleştirdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

TRT World'ün 'One on One' programına konuşan Dugin, Amerika'daki başkanlık seçimlerini Hillary Clinton'un kazanması durumunda, Türkiye'de ikinci bir darbe olasılığının olduğunu söyleyen Dugin, Trump'ın kazanması ile birlikte bu ihtimalin de ortadan kalktığını düşündüğünü açıkladı.

Trump'ın Orta Doğu'ya müdahale eden politikalara yer vermeyeceğini belirten Dugin, Trump'ın globalist politikaları takip etmeyecek olması nedeniyle, Başkan Kennedy gibi suikaste uğrama ihtimalinin olduğunu belirterek sözlerini şöyle ifade etti;

"Trump galibiyetinden sonra globalistlerin saldırısı altında olacak. Çünkü bu onlar için 'kaybetmek' anlamına geliyor. Hegemonik emperyalist stratejinin sona ermesi demek. Bu globalistlerin tümü Amerikalı değil. Sadece Amerika'yı kendi emellerine kavuşmak için kullanıyorlar. Amaçlarının Amerika'nın çıkarları ile ilgisi yok. Trump da bu nedenle bir çeşit darbe ya da Kennedy'ninki gibi bir suikaste kurban gitmekten korkmalı."

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da olduğunu aktaran ve darbecilerin yönetimi ele geçirmesi durumunda kendi canının da tehlikede olduğunu belirten Dugin, Suriye konusunda Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşmazlığa da açıklık getirerek, aradaki uçurumun azaldığını ve Esad konusunda ısrarcı olmadıklarını belirterek şu sözleri kullandı.

"Biz Esad konusunda ısrarcı değiliz. Kişide ısrarlı değiliz, ama hukuki bir liderin var olması gerektiğinden hareketle Esad'ı savunuyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alexandr Dugin: “Trump suikasta uğrayabilir”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN