Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akarcalı: Alınan bu karar geçersiz ve itibarsızdır

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'nin Avrupa Birliği ile sürdürdüğü müzakerelerin geçici süreliğine dondurulmasını tavsiye eden ve hukuki bağlayıcılığı olmayan tasarıyı kabul ettiği açıklandı. Eski bakan Bülent Akarcalı AP'nin bu kararına sert tepki gösterdi. Sabah.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Akarcalı "Türkiye'den bir temsilcinin çağrılmaması, soru sorulmaması alınan kararı zaten geçersiz ve itibarsız kılıyor"

Giriş Tarihi: 24.11.2016 15:07 Güncelleme Tarihi: 24.11.2016 15:40
Akarcalı: Alınan bu karar geçersiz ve itibarsızdır

İŞTE ESKİ BAKAN BÜLENT AKARCALI'NIN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI O AÇIKLAMALAR

AP, SADECE İTİBARİ BİR KURULUŞTUR

Avrupa Parlamentosu'nun bu konularda hiçbir yaptırım gücü yok sadece itibari bir kuruluştur, bu yapısından dolayı Avrupa Birliği komisyonunda bu kararların karşılığı yoktur. Avrupa Parlamentosu gibi yerde en basit derneklerin konuşturulma durumu varken, Türkiye'den bir temsilcinin çağrılmaması, soru sorulmaması alınan kararı zaten geçersiz ve itibarsız kılıyor.

TÜRKİYE'NİN LEHİNE OLARAK YORUMLUYORUM

Bu kararı Türkiye'nin lehine olarak yorumluyorum. Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'ye karşı objektif olamayacağını, dost ve müttefik olarak göremeyeceğini bir kez daha görüyoruz. Bazı aydınlar çıkıp geçmişte Avrupa'da Türkiye alkışlanmıştı diyecekler, aslında o durum her şeyin AB lehine olduğu içindi.

AKARCALI: ALINAN BU KARAR GEÇERSİZ VE İTİBARSIZDIR

AVRUPA PARLAMENTOSU'NDAN TÜRKİYE KARARI!

ARTIK BİZİM BİLDİĞİMİZ BATI MUASIR BATI DEĞİL

Artık bizim bildiğimiz batı, muasır batı değil. 1950'ye kadar batı muasır medeniyet değil sömürgeciydi, 1940'lara kadar başlarında Mussolini Hitler gibi bir çok isim vardı. Avrupa 1950'den sonra sömürgeciliği bıraktı ve demokrasi getirdi. Artık bu tavırlarla 2017'den itibaren batı medeniyeti yok artık muasır medeniyet tanımı kullanılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akarcalı: Alınan bu karar geçersiz ve itibarsızdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN