Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3D yazıcıdan ofis çıktı

İnşaat sektöründe çığır açan gelişme... Dubai’de tek katlı ve modern tasarımlı bir ofis, 3 boyutlu yazıcı kullanılarak 17 gün içinde tamamlandı

Giriş Tarihi: 29.11.2016
3D yazıcıdan ofis çıktı
Birleşik Arap Emirlikleri'ni dünyanın 3 boyutlu yazıcı merkezlerinden biri haline getirmek için başlayan bir proje, işlerini yürütecek ofisini 3 boyutlu yazıcı kullanarak inşa etti. Dubai Future Foundation adlı kuruluş, tek katlı ve modern tasarımlı ofis binasını toplamda 17 gün içinde inşa etmeyi başardı. Üstelik ofisin parçaları özel bir çimento ve 3 boyutlu yazıcı kullanılarak üretildi. 6 metre yüksekliğindeki ofisin parçalarının üretiminin 15 gün sürdüğü, geri kalan iki gün de parçların birleştirilip binanın tamamlanması için harcandığı öğrenildi. Ofisin toplam kullanım alanının ise 250 metrekareyi bulduğu kaydedildi.

HER BİNANIN YÜZDE 25'İ
Dubaili yetkililer, 2030'da yeni inşa edilen her binanın en az yüzde 25'inin 3 boyutlu yazıcılardan çıkarılmasını hedefliyor. Böylelikle hem malzeme hem süre israfından kurtulmak hem de yeni teknolojiye uygun tasarımları kolaylıkla hayata geçirmek hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3D yazıcıdan ofis çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN