Başbakanı ’ya büyük şok!

Başbakanı Binyamin ’nun eşi Netanyahu 'Başbakan evleri' olarak bilinen dava kapsamında polise ifade verdi.

Giriş Tarihi: 1.12.2016 21:37 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 22:00
İsrail Başbakanı Netanyahu’ya büyük şok!

devlet radyosuna göre, İsrail polisi, "Başbakan evleri" olarak bilinen dava kapsamında 'nun ifadesini aldı.

Haberde, dava kapsamında polisin ele geçirdiği yeni delillerin ardından Sara Netanyahu'nun ifadeye çağrıldığı bildirildi.

İsrail'in Haaretz gazetesinin haberinde ise polisin, Netanyahu'nun eşini daha önce açılan davanın soruşturmasının devamı kapsamında sorguladığı belirtildi.

Haberde, Sara Netanyahu'nun ailevi münasebetlerinde başbakanlığın özel aşçılarını görevlendirdiği ve düzenlediği eğlence partilerinin masraflarını kamu bütçesinden karşıladığı ileri sürüldü.

Gazetede ayrıca Netanyahu'nun babasının bakım masraflarını ve İsrail'in kuzeyindeki Kaysariya kentindeki konutunun tadilat işlerini de Netanyahu'nun liderliğini yaptığı Likud partisi üyelerinden bir aktiviste yüksek ücret karşılığında yaptırarak tüm masraflarını kamu malından karşıladığı iddia edildi.

Sara Netanyahu'nun ifadesi yaklaşık 2 saat sürdü.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşinin kamu mallarını kötüye kullandığı gerekçesiyle İsrail basınında zaman zaman haberler yer alıyor.

İsrail Başbakanı ile ilgili daha önce İsrail'de "denizaltı yolsuzluk skandalı" olarak bilinen dava kapsamındaki soruşturma ise devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail Başbakanı Netanyahu’ya büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN