Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da !

Meclisi, ülkede İslam'ın resmi din olması ve Müslümanların cami açmasını zorlaştıran tasarısını kabul etti. Meclis, İslam'ın resmi din olması ve Müslümanların cami açması için 20 bin olan üye şartını 50 bine yükseltti

Giriş Tarihi: 1.12.2016 19:49 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 20:48
Slovakya’da İslam karşıtı yasa!
Koalisyon hükümetinde yer alan Ulusal Partisi'nin (SNS) hazırladığı tasarı, muhalefetinde desteğiyle oy çokluğuyla laştı. Yasaya göre bir dini topluluğun devlet tarafından tanınması için gerekli olan 20 bin üye şartı 50 bine çıkarıldı. Buna göre İslam'ın resmi din olarak kabul edilmesi ve Müslümanların cami açması için en az 50 bin kayıtlı üyeye sahip olmaları gerekecek.

Slovakya Ulusal Partisi'nin (SNS) Başkanı Andrej Danko, yaptığı açıklamada, Slovakya'nın İslamlaşmasını istemediklerini belirterek, "Gelecekte hiçbir cami inşa edilmemesi için yapabileceğimiz her şeyi yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 5 bin Müslümanın yaşadığı Slovakya'da, cami bulunmuyor. Müslümanların cami yapmak için yaptıkları başvurular, yeterli kayıtlı üyeye sahip olmadıkları gerekçesiyle reddediliyor.

Slovakya Başbakanı Robert Fico, sığınmacı krizi kapsamında yaptığı açıklamalarda, "Slovakya'da birleşik Müslüman cemaatinin oluşmasına asla izin vermeyeceğiz", "Müslüman sığınmacı istemiyoruz" ve "Ülkemizdeki bütün Müslümanları tek tek izliyoruz" ifadeleriyle gündeme gelmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Slovakya’da İslam karşıtı yasa!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN