Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bakanları ve ları toplantısı başladı

ülkelerinin bakanları ve yöneticilerinin bir araya geldiği toplantı, 'nın -Baden kentinde başladı.

Giriş Tarihi: 17.3.2017 14:32
G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısı başladı

Dönem lığı'nı kasım ayı sonuna kadar yürütecek olan 'nın eyaletine bağlı -Baden kentinde, G20 bakanları ve temsilcilerinin katıldığı toplantı başladı.

Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantılarda 'yi, Başbakan Yardımcısı temsil edecek. G20 toplantıları i beraberindeki heyetle bugün Almanya'ya gelen Şimşek, çeşitli panellere konuşmacı olarak katılacak. Şimşek, ayrıca çok sayıda yatırımcı grubuyla da görüşecek.

TOPLANTIDA, ARTAN KORUMACILIĞA KARŞI NET BİR DURUŞ SERGİLEMESİ MESAJI VERİLECEK

"Artan korumacılığa karşı net bir duruş sergilenmesi" mesajının verileceği G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısında, finans alanında ekonomik esnekliği güçlendirmek, dijitalleşmeyi şekillendirmek ve Afrika'ya yatırımı teşvik etmek gibi konular ele alınacak.

Toplantının sonuçlarına ilişkin ortak bir bildiri yayınlanacak. Ayrıca, Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble ve Bundesbank Başkanı Jens Weidmann, yarın düzenlenecek basın toplantısında, görüşmelerin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

G20 ZİRVESİNE HAZIRLIK NİTELİĞİNDE

Maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri arasındaki görüşmeler, 7- 8 Temmuz'da Hamburg'da yapılacak devlet başkanları veya hükümet başkanlarının katılacağı G20 Zirvesi'nin finansal konularına hazırlık niteliği taşıyacak.

G20 maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri, nisan ve ekim aylarında gerçekleşecek Uluslararası Para Fonu (IMF) ilkbahar ve yıllık toplantılarında tekrar bir araya gelecek.

7-8 TEMMUZ HAMBURG G20 ZİRVESİ

1999 yılından bu yana düzenlenen G20; Almanya, , , , , Çin, , , , , , , , , , , , , Türkiye ve 'ndan oluşuyor.

Küresel nüfusun yaklaşık üçte ikisi G20 üyesi ülkelerde yaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN