edilen vatandaşlarına sahip çıkıyor

Giriş Tarihi: 17.3.2017 14:17
Meksika sınır dışı edilen vatandaşlarına sahip çıkıyor

inin, 'den edilen vatandaşlarına ülkelerinde iş imkanı sağlamak amacıyla özel bir kuruluşla anlaşma imzaladığı bildirildi.

Bakanı Miguel Angel Osorio Chong, bünyesinde 22 barındıran ASUME adlı kuruluşun 'den edilen Meksika vatandaşlarından 50 binine iş imkanı sağlayacağını belirtti.

Osorio Chong, in bu girişiminin amacının dışı edilen kişilerin ve becerilerinden yararlanmak olduğunu söyledi.

''KAPILARIMIZ AÇIK''

ABD yönetiminin Meksika vatandaşlarına yönelik politikalarını kabul etmediklerinin altını çizen Osorio Chong, yine de ülkelerine dönen vatandaşlarına kapılarının açık olduğunu dile getirdi.

ı Osorio Chong, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın 8 yıllık yönetimi süresince ABD'de yasa dışı yollarla yaşayan 2,5 milyon Meksika vatandaşının ülkelerine geri gönderildiğini kaydetti.

ABD Başkanı Donald Trump, görevi süresince daha sert men politikaları uygulanacağını ifade etmişti.

AMERİKA'DA 11,2 MİLYON KAÇAK GÖÇMEN YAŞIYOR

ABD'de çoğu yaklaşık 11,2 milyon kaçak in yaşadığı biliniyor. ABD Başkanı Trump, 20 Ocak'ta göreve geldikten sadece 5 gün sonra "yasa dışı göçü önlemek" ve "sınır güvenliğini artırmak" için Meksika sınırına örülmesini öngören kararnameyi imzalamıştı. Duvarın inşasıyla ilgili bütçenin öncelikle hükümet tarafından karşılanacağını söyleyen Trump, bu paranın Meksika hükümetinden tahsil edileceğini dile getirmiş, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto ise duvar için ödeme yapmayacaklarını ifade etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meksika sınır dışı edilen vatandaşlarına sahip çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN