Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama anılarını cennetten yazacak

ABD başkanlık koltuğunu Trump’a devreden Obama anı kitabını yazmak için ilk sahibi Marlon Brando olan Tetiaora Adası’nı seçti. Eski ABD Başkanı yayıncısıyla 60 milyon dolara el sıkıştığı kitap için bir ay inzivaya çekilecek

Giriş Tarihi: 17.3.2017
Obama anılarını cennetten yazacak
Beyaz Saray'da geçirdiği 8 yılda yaşadığı anıları yazmak için eşi Michelle Obama ile birlikte 60 milyon dolarlık bir kitap sözleşmesi yapan eski ABD Başkanı Barack Obama'nın hatıralarını nerede yazacağı ortaya çıktı. 55 yaşındaki Obama'nın tatil için Fransa'nın Güney Pasifik'teki toprakları olan Tahiti açıklarındaki Fransız Polinezyası'nda 1 ay boyunca kalacağı Polinezya yerel televizyon kanalı TNTV tarafından duyuruldu. Haber, Fransız Polinezyası Konut Bakanı Jean-Christophe Bouisou tarafından da doğrulanırken, Obama'nın herhangi bir resmi görüşmede bulunmayacağı da bildirildi.

?AİLESİ SONRA KATILACAK
ABD'nin ilk siyahi başkanı olan Obama'nın Polinezya tatilindeki ilk durağı Tetiaora Adası'ndaki "The Brando" isimli ekolojik tatil köyü olacak. Eskiden Oscar'lı efsane oyuncu Marlon Brando'nun sahibi olduğu adanın ekolojik tatil köyü "Conde Nast Traveller" gezi dergisi tarafından dünyanın en iyi tatil köyü seçilmişti. Lüks tatil köyünün bir gecelik ücretinin 2 bin euro (7 bin TL) ile 12 bin 300 euro (48 bin TL) arasında değiştiği biliniyor. Obama Tetiaora Adası'ndan sonra içlerinde yine Fransız Polinezyası'ndaki, Bora Bora Adası'nın da içinde bulunduğu diğer adaları da gezecek. Polinezya'nın en büyük adası Tahiti'ye önceki gün ulaşan Obama'ya kitabını yazdıktan sonra eşi Michelle Obama ile kızları Malia ve Sasha'nın eşlik edecek. Obama çifti anılarını yazma karşılığında bir yayınevi şirketiyle 60 milyon dolara anlaşmıştı.

HEM LÜKS HEM EKOLOJİK
Brando, 1962'de "Denizde İsyan" filmi çekimleri için gittiği Tetiaora Adası'nda eşi Tarita Teripaia tanışmış ve çift sonrasında hayran oldukları bu adayı satın alıp yerleşmişti. Brando'nun ölümünden sonra adayı satın alan turizmci adaya ekolojik olmasının yanı sıra oldukça lüks bir tatil köyü inşa ettirdi ve tatil köyüne Brando'nun adını verdi. 35 villadan oluşan tatil köyünde her villanın kendine özel havuzu ve plajı bulunuyor. Adada hiç sivrisinek yok. Çünkü yıllar önce Brandon çifti özel kısırlaştırma tekniğiyle adadaki sivrisineklerin soyunu tamamen yok ettirdi. Dünyanın en lüks adalarından biri olarak bilinen ve ulaşımı sadece özel jetle yapılan Tetiaora daha önce de, Angelina Jolie ve Brad Pitt çifti, Beyonce ve Leonardo DiCaprio'yu ağırlamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama anılarını cennetten yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN