Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ındaki örgü inşaatını Mayıs'ta tamamlıyor

İçişleri Bakanı Plamen Uzunov, Bulgaristan ile ındaki 270 kilometrelik örgü inşaatının Mayıs'ta tamamlanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 19.3.2017 09:24 Güncelleme Tarihi: 19.3.2017 09:25
Bulgaristan, Türkiye sınırındaki tel örgü inşaatını Mayıs'ta tamamlıyor

Savunma Bakanı ve Başbakan Vekili Stefan Yanev, İçişleri Bakanı Plamen Uzunov ile birlikte ındaki güvenliği denetledi.

''OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM YOK''

Bulgaristan-Türkiye sınırındaki hudut kapılarını denetleyen ve sınır polisinin çalışmaları hakkında bilgi alan Stefan Yanev ve Plamen Uzunov, düzenledikleri nda sınırda olağanüstü bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, sınırdaki örgü inin Mayıs ayında tamamlanacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Uzunov, geçen yıla kıyaslandığında Bulgar-Türk sınırından geçiş yapan ların sayısında yüzde 80 düşüş gözlendiğini kaydetti. İnşası devam eden yü geçtiğimiz 2016 yılında 160 sığınmacının aşmayı başardığını söyleyen İçişleri Bakanı Uzunov, bu yıl içinde sadece 17 sığınmacının tel örgü engelini geçmek için deneme yaptıklarını ifade etti.

''MAYIS AYINDA TAMAMLANACAK''

Tel örgü inşası çalışmalarının aralıksız sürdüğünü aktaran Uzunov, engelin önümüzdeki mayıs ayında hazır hale geleceğini, geriye sadece 24 kilometrelik bir alan kaldığını vurguladı. Uzunov, "Tel örgünün inşası tamamen sona erdiğinde Bulgar sınırının daha güvenli hale geleceğini umuyorum" dedi.

Bulgaristan, kaçak göçle mücadele için Türkiye sınırına yaklaşık 270 kilometre uzunluğu ve 3 metre yüksekliği tel örgü engeli inşa ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgaristan, Türkiye sınırındaki tel örgü inşaatını Mayıs'ta tamamlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN