Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan Türkiye yasağına uymayan lara inceleme

ların Türkiye’deki etkinliklerine katılmasına yönetimince kısıtlama konulmasına rağmen Erzurum ve ’ta düzenlenen müsabakalarında bazı İranlı sporcuların hazır bulunması, Tahran’ın sert tepkisiyle karşılandı. İran , turnuvalara katılanlar hakkında inceleme başlattı.

Giriş Tarihi: 21.3.2017 09:52
İran’dan Türkiye yasağına uymayan sporculara inceleme

medyasında yer alan haberlere göre, İran Dışişleri Bakanlığı ve Bakanlığı'nın aldığı kararına uymayan bazı İranlı ları, Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Kupası ile 'ta yapılan Uluslararası Sarıkamış Kupası Alp disiplini yarışmalarında hazır bulundu. İran Kayak Federasyonu Sekreteri Behram Save Şimşeki, kayakçıların Federasyonu'nun izni olmadan Türkiye'deki kayak turnuvalarına katıldığını söyleyerek, sporcuların sadece federasyonun izin vermesi durumunda uluslararası müsabakalara katılabileceğini savundu. Şimşeki, "Ev sahibi Türkiye, İranlı sporcuların turnuvalarda yarışmasına izin vermemeliydi. Olaya ilişkin Türkiye Kayak Federasyonu'na itiraz dilekçesi gönderdik. Konu tarafından da incelemeye alındı" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE E-POSTA: İRANLI SPORCULARI YARIŞMAYA SOKMAYIN

İran'ın Mehr haber ajansı ise Türkiye'deki müsabakalar başlamadan bir gün önce olaydan haberdar olan İran Kayak Federasyonu'nun turnuvayı düzenleyen kuruma e-posta göndererek İranlı sporcuların yarışmalardan men edilmesini istediğini yazdı.

GÜREŞÇİLERİNİ DE TÜRKİYE'YE GÖNDERMEMİŞTİ

yönetimi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye'deki güvenlik sorunlarını gerekçe göstererek İranlı sporcuların Türkiye'de yapılacak müsabakalara katılmasına ve de kamp kurmasına kısıtlama getirdi. İran, bu ay içinde Türkiye'de yapılan iki uluslararası müsabakasına da aynı gerekçeyle katılmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran’dan Türkiye yasağına uymayan sporculara inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN