, '''de yeni askeri üs kurma planımız yok''

Savunma Bakanlığı, militanlarının iddia ettiği gibi, ülkenin kuzeyinde askeri üs kurma planlarının olmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.3.2017 09:32
Rusya, ''Suriye'de yeni askeri üs kurma planımız yok''

Bakanlıktan dün yapılan açıklamada, " topraklarında yeni askeri üsler konuşlandırma yolunda hiçbir planımız yoktur" denildi. li Redur Xelil, 'nın, Suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan 'de, bölgeyi kontrol eden YPG ile uzlaşarak bir askeri üs kuracağını ve "terörle mücadele çabaları" çerçevesinde YPG'lilere askeri eğitim vereceği söylemişti. Reuters'a yaptığı açıklamada Rusya ile anlaşmanın dün sonuçlandırıldığını ve Rus askerlerin Afrin'deki pozisyonlarına askeri ve zırhlı araçlarla ulaştıklarını belirtmişti.

Xelil, yaptığı yazılı açıklamada, "Rusların (bölgedeki) varlığı... YPG ile yapılan anlaşma ile Suriye'deki Rus askerlerin terörizme karşı mücadelesinde işbirliği yapmak; güçlerimizi modern savaş için eğitmeye yardımcı olmak ve Rus güçlerle doğrudan bir bağlantı oluşturulması çerçevesinde gerçekleşecek" demişti.

RUSYA YALANLADI

Rus Savunma Bakanlığı ise, Halep vilayetindeki Afrin yakınlarında, Suriye'de çarpışan taraflar arasında yerel boyutta ateşkes anlaşmalarının müzakere edilmesine yardımcı olan Rus "uzlaşma merkezinin" ateşkes ihlallerini önlemek amacıyla faaliyet gösterdiğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya, ''Suriye'de yeni askeri üs kurma planımız yok''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN