Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşırı sağcı mitinginde

Giriş Tarihi: 18.4.2017 12:28 Güncelleme Tarihi: 18.4.2017 15:54
Aşırı sağcı Le Pen mitinginde protesto

İlk olarak 'in Paris'teki seçim toplantısında yaptığı konuşma, elinde çiçek bulunan FEMEN üyesi bir kadının sahneye çıkmasıyla kesildi. Le Pen aynı toplantıda, ikinci bir kadın tarafından da edildi. Aynı zamanda toplantının yapıldığı salonun dışında da olaylar vardı.

'da 23 Nisan'da düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimine kısa bir süre kala ırkçı aday Marine konuşması sırasında sıra dışı bir yla karşılaştı.

BİR ANDA KÜRSÜYE FIRLADI

Paris'te düzenlenen mitingte FEMEN üyesi bir anda kürsüye doğru fırladı ve elindeki çiçeği Le Pen'in üstünde tuttu. Kameralar tarafından kaydedilen olayda, korumalar üzerindeki giysiyi çıkarmaya çalışan göstericiyi anında uzaklaştırdı. İkinci bir protestocu kadın da salonda soyunarak Le Pen'i protesto etti.

SALONUN DIŞINDA DA PROTESTO EDİLDİ

Paris'te FN'in miting düzenlediği Zenith'e yakın alanda Anti-FN protestocular ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Aşırı solcular ve anti-faşist grupların çağrısıyla toplanan çoğunluğu genç yüzlerce protestocu, Paris'in kuzeydoğusunda toplandı. Yerel saatle 19.30 sularında toplanan bazıları yüzleri kapalı protestocular, mitingin gerçekleştiği Zenith'e yakın Villette parkına ilerlemeye çalıştı fakat güvenlik güçleri tarafından engellendi. Eylemciler, "Herkes FN'den nefret ediyor", "Tüm polisler faşist", "Polis tecavüzcü ve katil" sloganları attı. Polise buldukları çöpleri atan göstericilere karşı polis biber gazı kullandı.

MİTİNGE O DA KATILDI

Mitinge Iphone'undaki Siri'yi ajan sanınca dalga konusu olan FN Milletvekili da katıldı. Collard'in geldiğini gören protestocular, ellerine geçenleri milletvekilline attı. Eylemcilerden birinin Milletvekili Collard'a bir molotof kokteyli attığı, ancak Collard'ın uzağına düştüğü öğrenildi. Collard, polis koruması altında miting alanına gitti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşırı sağcı Le Pen mitinginde protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN