Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: , konusunda kırmızı çizgiler çizmeyecek

Giriş Tarihi: 18.4.2017 12:15
Sean Spicer: ABD, Kuzey Kore konusunda kırmızı çizgiler çizmeyecek

Beyaz Saray Sözcüsü , Başkanı Donald Trump'ın konusunda tüm seçenekleri masada tuttuğunu ve atacağı adımlar i hızlı karar alabileceğini vurgulayarak, "Başkan'ın (Kuzey Kore konusunda) kırmızı çizgiler çizdiğini göreceğinizi sanmıyorum." dedi.

Sözcü Spicer, Beyaz Saray'daki günlük basın brifinginde ağırlıklı olarak ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

'nin Kuzey Kore'nin adımlarını yakından takip ettiğini ve Trump'ın tüm seçenekleri masada tuttuğunu bir kez daha vurgulayan Spicer, herhangi bir zamanda alınacak bir kararın hızlıca uygulanabileceğini ve bunu önceden duyurmak gibi bir zorunluluklarının olmadığını belirtti.

''KIRMIZI ÇİZGİLER ÇİZİLMEYECEK''

"Başkan'ın (Kuzey Kore konusunda) kırmızı çizgiler çizdiğini göreceğinizi sanmıyorum." diyen Spicer, Suriye ile Kuzey Kore örneklerinin birbirinden farklı olduğuna işaret etti.

Trump'ın geçen hafta Devlet Başkanı Şi Cinping ile Florida'da yaptığı görüşmenin verimli geçtiğini hatırlatan Spicer, Pekin'in Pyongyang üzerindeki siyasi ve ekonomik etkisini kullanacağına inandıklarını dile getirdi. Çin'in Kuzey Kore konusunda devreye girmesinin, bu meselenin çözümü noktasında çok değerli bir adım olacağını kaydeden Beyaz Saray Sözcüsü, "Bu konuda Çin ile beraber çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Öte yandan sabah saatlerinde Beyaz Saray bahçesinde gerçekleştirilen Paskalya kutlamaları için medyanın karşısına çıkan Trump, bir basın mensubunun Kuzey Kore ile ilgili sorusuna, "Hizaya gelmeli." şeklinde yanıt vermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sean Spicer: ABD, Kuzey Kore konusunda kırmızı çizgiler çizmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN