Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransız ları araçlarından korkuyor

’da düzenlenen bir kamuoyu araştırması, ların araçlarını kullanmaktan korktuğunu ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 19.4.2017 11:40 Güncelleme Tarihi: 19.4.2017 11:43
Fransız kadınları toplu taşıma araçlarından korkuyor

Fransız Kentsel Düzenleneme Enstitüsü tarafından düzenlene ankete göre ların yüzde 56,3'ü, erkeklerin ise 26,7'si araçlarını kullanma konusunda ciddi bir endişe duyuyor.

Yine aynı ankete göre kadınların yüzde 37'si toplu taşıma araçlarında, hayatlarında en az bir kere yankesicilerin hedefi olduğu yolunda görüş belirtti. Toplu taşıma araçlarında cinsel e uğradığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 39 civarında.

YÜZDE 6,2'Sİ ŞİDDETE MARUZ KALMAMAK İÇİN TOPLU TAŞIMA KULLANMIYOR

Ankete göre Fransız kadınlarının yüzde 6,2'si şiddete maruz kalmamak için toplu taşıma araçlarını kullanmamaya özellikle itina gösteriyor.

Kadınların yüzde 35,1'i en fazla endişe duyduğu toplu taşıma aracı olarak banliyö trenlerini görürken, metrolardan korkanların oranı yüzde 30,6, belediye otobüslerinden korkanların oranı yüzde 18,7 ve tramvaylardan korkanları oranı ise yüzde 13,7.

''ALO İMDAT!'' HATTI OLUŞTURULACAK

?
Le Figaro gazetesi, 'te yerel yönetimin kadınların güvenlik endişesini giderebilmek için toplu taşıma araçları ve duraklardaki güvenlik kamerası ile güvenlik görevlisi sayısını artırma yoluna gitmeye planladığını duyurdu.

Yine önlemler çerçevesinde mağdurlar için "alo imdat" hattı oluşturulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransız kadınları toplu taşıma araçlarından korkuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN