'ın lığı reddedildi!

Giriş Tarihi: 21.4.2017 11:29 Güncelleme Tarihi: 21.4.2017 11:49
Ahmedinejad'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı reddedildi!

Kurulu, 19 Mayıs'ta düzenlenecek 12. dönem seçimlerine katılacak ların isimlerini açıkladı. Eski Cumhurbaşkanı Mahmud 'ın adaylığı reddedildi.

Kurulunca yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, Haşimi Rafsancani ve Muhammed Hatemi'nin döneminde yardımcılığı yapan Mustafa Haşimi Teba, Meşhed kentindeki İmam Rıza Türbe ve Külliyesi Vakfı Başkanı İbrahim Reisi, Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bakır Galibaf ve lider Ali Hamaney'e Cumhurbaşkanılığı döneminde danışmanlık yapan İslam Koalisyon Partisi Merkez Konseyi Başkanı Mustafa Mirselim'in, 12. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerine olarak katılacağı belirtildi.

ADAYLIĞI REDDEDİLDİ

Böylece eski Cumhurbaşkanı Mahmud 'ın adaylığı reddedilmiş oldu.

Reformist ve ılımlı muhafazakarların adaylarının Ruhani, Cihangiri ve Haşimi Teba olarak ortaya çıktığı listede, Cihangiri ve Haşimi Teba'nın Ruhani'yi desteklemek için aday oldukları belirtilirken, seçim gününe yakın adaylıktan çekilmeleri bekleniyor.

HENÜZ NET DEĞİL

Muhafazakarların adaylarından Reisi ve Galibaf arasında kimin çekilip çekilmeyeceği netlik kazanmış değil.

Ruhani'nin kazanmasına kesin gözüyle bakılan seçimlerde, muhafazakarlara yakınlığıyla bilinen İslam Koalisyon Partisi Merkez Konseyi Başkanı Mirselim'e ise şans tanınmıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmedinejad'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı reddedildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN