Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimden sonra ’de ’de kalması mümkün olabilir

Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani, ’de 8 Haziran’da yapılacak seçimlerde seçmenlerin konusundaki fikirlerinin değişmesi halinde ’nin İngiltere’ye kollarını açacakları mesajını verdi.

Giriş Tarihi: 21.4.2017 14:20
Seçimden sonra İngiltere’de AB’de kalması mümkün olabilir

Başbakan ile Başbakanlık Konutu'nda düzenlenen toplantının ardından konuşan Antonio Tajani, seçimlerin ardından yeni bir hükümetin kurulması ile 'nin üyeliğinin herhangi bir mahkeme kararına gerek kalmadan geri döndürelebileceğini söyledi.

Guardian gazetesinin yer verdiği haberde ''Tajani '' İngiltere'deki seçim sonuçlarından sonra İngiltere AB'de kalmak isterse herkes bunun arkasında olur ve ben de çok mutlu olurum'' diye konuştu

''BUNU YAPMAK MÜMKÜN OLABİLİR''

Başbakan ise AB'den çıkış sürecinin başlatılması için gerekli olan Lizbon Anlaşması'nın 50'inci maddesinin uygulanmaya başlamasının ardından geri dönüşün olmayacağını açıklamıştı.

Tajani '' Eğer yarın İngiltere'deki yeni hükümet bu konuda pozisyonunu değiştirmek isterse bunu yapmak mümkün olabilir. Son karar 27 ülkesinin kararıdır ancak herkes İngiltere'nin 50'inci maddeyi geri döndürmesinden yana olacaktır'' diye konuştu.

Başbakan Theresa May ise geçtiğimiz salı günü İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden kesin olarak ayrılarak geri dönüşünün olamayabileceğinin altını çizerek erken seçim kararıyla yeni ve güçlü bir hükümet kurmayı ve sürecinin en iyi şekilde uygulanması çağrısı yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimden sonra İngiltere’de AB’de kalması mümkün olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN