Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’tan 'ya büyük darbe

Giriş Tarihi: 4.5.2017 22:05 Güncelleme Tarihi: 5.5.2017 01:53
Trump’tan Obama'ya büyük darbe

ABD Temsilciler Meclisi, ‘’ olarak bilinen sağlık sigorta sistemini kaldırarak yerine Amerikan Sağlık Hizmetleri Yasası’nı (AHCA) koymayı öngören tasarıyı kabul etti.

Temsilciler Meclisi, '' sağlık sigorta sistemini yürürlükten kaldırmayı öngören ve yerine ABD Başkanı Donald 'ın getirdiği AHCA'yı koymayı teklif eden tasarıyı 213'e karşı 217 oyla kabul etti. AHCA'nın yürürlüğe girmesi için ABD Senatosu'nun da onayı gerekiyor.

Donald Trump, Mart ayında 'care' yerine 'AHCA'yı yürürlüğe sokacak oylamada, oy çokluğunu sağlayamayacaklarının anlaşılması üzerine iptal etmişti.

AHCA'nın, Amerikan halkı için daha iyi bir sağlık sigortası sistemi olduğunu savunan Trump, Oval Ofis'te yaptığı açıklamada, 'Demokratlar tek fire vermeden 'Obamacare'e sahip çıktılar. Bir tarih vermek istemiyorum ama bir süre daha Obamacare devam edecek. Ancak şunu de belirtmek gerek ki 'Obamacare' yakın zaman içerisinde patlayacak ve Demokratlar da bunu görecek' demişti.

Obamacare'in yürürlükten kaldırılması, ABD Başkanı Donald Trump'ın yönetime geldiği günden bu yana kazandığı en önemli zafer olarak değerlendirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump’tan Obama'ya büyük darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN