Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: “Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey , Rusya Devlet Başkanı Vladimir ’in Almanya Başbakanı Angela ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ile görüşmelerini yorumlayarak Rusya'nın Türkiye ile ilişkilerinin Almanya'dan daha iyi geliştiğini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 10.5.2017 17:11 Güncelleme Tarihi: 10.5.2017 17:14
Lavrov: “Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel”
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey , 'in Soçi'de ve ile görüştüğünü kaydederek, görüşmelerin faydalı geçtiğini ifade etti. Lavrov, "Türkiye ve Rusya birbirlerinden çok farklı. Farklı ortaklarımızın olmasını göz önüne alırsak görüşmelerin sonuçları da farklı. Ancak Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel, Almanya ile kıyasla daha olumlu hızıyla gelişiyor' dedi. Lavrov, Rusya'nın Almanya ile ticaret hacmi hala en önemli konulardan biri. Almanya gibi diğer Avrupa ülkeleri de siyasetçiyi ve kendi çıkarlarını, ülkelerinin ve vatandaşlarının temel ekonomik çıkarlarından üstün tutuyor" ifadelerini kullandı.

"BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ''

Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunan Lavrov, "Çok büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Devlet başkanları sürecin nasıl geliştiğini görüşüp ne yapmaları gerektiğini anladı. Bu durum Akkuyu Nükleer Santrali için geçerli. Türk Akımı ve işbirliğimizin birçok alanında çözümlendi. Devlet Başkanları tarafından gerekli talimatlar verildi, birlikte çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lavrov: “Türkiye ile ilişkilerimiz daha özel”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN