'de krizi

Giriş Tarihi: 15.5.2017 14:31
Gazze'de ilaç krizi

'deki Sağlık Bakanlığı, 'in yıllardır uyguladığı abluka sebebiyle başta ları olmak üzere temel ilaçların yüzde 35'inin tükendiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, 'deki sağlık sektöründe yaşanan sıkıntılara ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "'in uyguladığı abluka nedeniyle temel larda yüzde 35 azalma olduğunu" ifade etti.

Bu ilaçların içinde büyük oranda ilaçlarının azaldığını aktaran Kudra, ve krizi sebebiyle de hastanelerdeki çalışmaların giderek zorlaştığını belirtti.

HAREKETE GEÇİLDİ

Kudra, Gazze Şeridi'ndeki hastaların tedavi haklarına yapılan bu "korsanlığa" karşı ulusal ve uluslararası ciddi bir duruş sergilenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Her taraftan Gazze Şeridi'nde krizin oluşması için pusuya yatanlara karşı sağlık hizmetlerinin güven ve istikrarı garanti altına alınmalıdır." ifadelerini kullandı.

Filistinli gruplar, milletvekilleri ve halktan destek isteyen Kudra, yerel, bölgesel ve uluslararası tüm ilgili kuruluşları da Gazze Şeridi'ndeki hastaların ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarının acil giderilmesi için harekete geçmeye çağırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'de ilaç krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN