Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'ın çok gizli bilgileri ile paylaştığı iddiasını yalanladı

Giriş Tarihi: 17.5.2017 10:11
Rusya, Trump'ın çok gizli bilgileri Lavrov ile paylaştığı iddiasını yalanladı

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy , Başkanı Donald 'ın, geçen hafta 'da Dışişleri Bakanı Sergey ve Rus Büyükelçi ile görüşmesi sırasında terör örgütü hakkında çok gizli bilgileri açıkladığı iddialarını "saçmalık" olarak nitelendirdi.

, Moskova'da gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna cevap vererek, "Tam bir saçmalık. Bu saçmalıkla ilişkilendirilmek istemiyoruz. Burada teyit edilecek ya da yalanlanacak bir konu yok." dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova ise iddiaların yer aldığı haberi "uydurma" olarak nitelendirerek, bu tür "hayali haberler yapan" Amerikan gazetelerinin okunmamasını tavsiye etti.

Donald 'ın, geçen hafta 'da Dışişleri Bakanı Sergey ve Rus Büyükelçi ile görüşmesi sırasında terör örgütü hakkında çok gizli bilgileri açıkladığı ileri sürülmüştü.

Washington Post'un, eski ve görevdeki yetkililerine dayandırdığı haberinde, Trump'ın, Lavrov ve Rus Büyükelçi'ye aktardığı bilginin, istihbarat paylaşımı anlaşması çerçevesinde ABD'nin bir ortağı tarafından sağlanmış olduğu iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya, Trump'ın çok gizli bilgileri Lavrov ile paylaştığı iddiasını yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN