Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransa’da istasyonlar yakıtsız kaldı

Fransa’da pazartesi gününden beri grev yapan yakıt taşıyıcıları, birçok benzin istasyonunun yakıtsız kalmasına sebep oldu.

Giriş Tarihi: 31.5.2017 13:47
Fransa’da istasyonlar yakıtsız kaldı

Fransa'da grev devam ettikçe yakıt problemi de artıyor. Tehlikeli madde taşıyan görevliler grevlerinin 6. gününde. İşçi sendikası CGT "otoritelerden gerçek manada bir işaret alana kadar devam edecek" açıklamasında bulundu. Yüzlerce istasyon yakıtsız kalmış durumdayken grev yapan çalışanlar talepleri karşılanmadıkça greve devam edeceklerini açıkladı.

İşçi sendikası CGT'nin talebi tehlikeli madde taşıyan kamyon şoförlerinin günde 10 saatten fazla çalışmamaları, her sömestr sağlık kontrolünden geçmeleri, en az saati 14 avro maaş ve 13. ay primi olarak ek maaş almaları. CGT ayrıca patronlardan ve hükümetten en yakın zamanda anlaşmalara başlamayı talep etti.

Öte yandan, elde edilen son bilgilere göre, 630 istasyon yakıt kıtlığından etkilenirken, 252 istasyon tamamen yakıtsız kaldı. Tüketicilere internet üzerinden bir harita ile nerelerde yakıt bittiği gösterilerek tüketicinin grevlerden en az şekilde etkilenmesi bekleniyor.

Daha önceki grevlerde Fransa'da yakıt krizi yaşanmış tüketiciler saatlerce kuyrukta belli bir miktar yakıt için çile çekmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa’da istasyonlar yakıtsız kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN