Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan 'a gıda yardımı!

Giriş Tarihi: 12.6.2017 21:45 Güncelleme Tarihi: 13.6.2017 01:42
Fas'tan Katar'a gıda yardımı!

Kralı 6. Muhammed'in, ’a uçaklarla gıda maddesi gönderilmesi için talimat verdiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fas Kralı 6. Muhammed'in emriyle 'a gönderilmek üzere gıda maddeleri yüklü uçakların Doha'ya gönderileceği belirtildi.

İslam dinin bir gereği olarak özellikle ramazan içerisinde Müslümanlar arasında yardımlaşmanın önemine vurgu yapılan açıklamada, bu kararın bölgedeki kardeş ülkeler arasında yaşanan siyasi krizle ilgisi olmadığı kaydedildi.

Fas Kralı 6. Muhammed'in Körfez krizine ilişkin tutumunun aynı olduğu belirtilen açıklamada, Fas'ın kardeş ülkeler arasında yaşanan krizde itidalden yana olduğu ve diyalog yolunun açılması için çaba sarf etmeye hazır olduğu hatırlatıldı.

Katar'da Erdoğan posterlerine yoğun ilgi

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır ve Yemen, 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Suudi Arabistan ayrıca Katar'ın tek kara sınırını kapatmıştı.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ın yayınladığı ortak bildiride, Katar tarafından desteklendiği iddia edilen, aralarında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'nin de yer aldığı 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunun "terörle irtibatlı" olduğu iddia edilerek "terör listesine" alındığı açıklanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fas'tan Katar'a gıda yardımı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN