i hakkında flaş iddia!

Birimi'nin - arasındaki 'nda konuşlandığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 18.6.2017 18:55 Güncelleme Tarihi: 19.6.2017 01:39
ABD Özel Kuvvetleri hakkında flaş iddia!

ordusunda isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, inin, kısa bir süre önce Irak güvenlik güçleri tarafından terör örgütü DEAŞ'tan alınan Irak- arasındaki sınır kapısı üzerinde konuşlandığını belirtti.

Askeri yetkili, ABD Özel Kuvvetlerinin, Irak'ın Enbar vilayetinde yer alan Esad Askeri Üssü ve Ürdün'den geldiklerini ileri sürerek, Suriye tarafındaki 'na yerleştiklerini söyledi.

Yetkili, Irak tarafındaki El Velid Sınır Kapısı güvenliğinin ise Irak güvenlik güçleri tarafından sağlandığını kaydetti.

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri, ülkenin batısında yer alan Enbar vilayetindeki Esad ve Habbaniye Askeri Üssü'nde varlık gösteriyor.

Konumu gereği stratejik öneme sahip Enbar vilayetinin, "Tıraybil" Sınır Kapısı'yla Ürdün'e, "El Kaim ve "El Velid" Sınır Kapıları'yla Suriye'ye, Arar Sınır Kapısı ile de Suudi Arabistan'a sınırı bulunuyor.

Irak ordusuna bağlı güvenlik güçleri, dün yaptıkları operasyon sonucu El Velid Sınır Kapısı'nı terör örgütü DEAŞ'tan geri aldıklarını duyurmuştu.

Bugün neler oldu? (19.06.2017)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Özel Kuvvetleri hakkında flaş iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN