Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En nefret edilen adama jüri yok

ABD’de, yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan Martin Shkreli’ye jüri bulunamıyor. Sanığa karşı tarafsız olamayacağını ifade eden 250 jüri adayı, görevden muaf tutuldu

Giriş Tarihi: 1.7.2017
En nefret edilen adama jüri yok
ABD'nin en nefret edilen kişileri arasında gösterilen Turing Tıbbi Ürünler firmasının eski CEO'su Martin Shkreli'nin, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada 250 potansiyel jüri görevi reddetti. Şirket yatırımcıları kandırmak sebebiyle 20 yıl hapis cezasıyla yargılanan 34 yaşındaki Shkreli'nin davasına jüri seçimleri damga vurdu. Bölge hâkimi Kiyo Matsumoto, iki gün boyunca jüri adaylarıyla bir araya gelerek onları sorguladı. AIDS hastalarının kullandığı ilacın haklarını satın alarak fiyatını bir gecede 13.50'den 750 dolara çıkarmasıyla kötü şöhret kazanan Shreli'ye karşı tarafsız olamayacağını ifade eden 250 jüri adayı, sanığa karşı negatif düşünceleri nedeniyle görevden muaf tutuldu.

YILAN, ŞEYTAN, AÇGÖZLÜ...
ABD'de yayımlanan New York Post gazetesi, jüri adaylarının seçmeler sırasında Shkreli için "yılan", "şeytan", "açgözlülüğün simgesi", "ABD'nin en nefret edilen adamı" gibi ifadeler kullandığını ileri sürdü. 250 jüri adayının görevden azledildiği seçmeler sonrasında Bölge Hâkimi'nin 150 kişilik yeni bir jüri aday ekibi çağırdığı kaydedildi. 2015'te Daraprim ilacının fiyatını yüzde 5 binden fazla artıran Shkreli, "ABD'nin en nefret edilen adamı" olarak gösterilmeye başlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En nefret edilen adama jüri yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN