Vize yasağı yürürlükte

ABD yönetiminin Suriye, İran, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşları ile tüm mültecilere uygulayacağı vize yasağı kısmen yürürlüğe girdi. ABD’ye vize başvurusu yapanlarda aile veya iş bağları şartı aranacak

Giriş Tarihi: 1.7.2017
Vize yasağı yürürlükte
ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçen martta alınan ancak yargıdan dönen vize yasağı, Yüksek Mahkeme'nin kısmi onayının ardından önceki akşam uygulanmaya başladı. ABD Dışişleri Bakanlığı, yürürlüğe giren ve 3 ay boyunca uygulamada kalacak yasağın havalimanlarında kaosa neden olmayacağını, gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

İLK Vİ ZE YASAĞI ÜÇ AY SÜRECEK
Söz konusu yasağın başladığı saatlerde Amerikan medyasına açıklama yapan üst düzey bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, yasağa konu olan Suriye, İran, Libya, Sudan, Somali ve Yemen'den yapılacak yeni vize başvurularında aranacak "akrabalık bağı" kategorisine nişanlılığın da eklendiğini duyurdu. Bu değişiklikle, ilgili ülkelerden yeni vize başvurusunda bulunanların ABD'de yasal statüde yaşayan ebeveyn, eş, çocuk, yetişkin erkek veya kız çocuğu, damat, gelin, nişanlı veya kardeşlerinin olup olmadığına bakılacağı belirtildi. Büyükanneler, büyükbabalar, torunlar, halalar, teyzeler, amcalar, dayılar, kuzenler ve yeğenler "gerçek" aile yakını sayılmıyor.
ABD Dışişleri Bakanlığı, 3 ay boyunca bu ülkelerden yapılacak yeni vize başvurularında, başvuru sahiplerinde "ABD'den bir kişi veya kurum ile organik bağ" koşulu arayacağını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vize yasağı yürürlükte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN