'den flaş "'de " açıklaması!

Dışişleri Bakanı , ABD ve 'nın 'nin güneybatısında "çatışmasızlık anlaşması" ve için vardığı uzlaşma için "Sanırım bu, ABD ve Rusya'nın Suriye'de birlikte çalışabileceğinin ilk işareti." ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 7.7.2017 23:11 Güncelleme Tarihi: 8.7.2017 01:22
ABD'den flaş Suriye'de ateşkes açıklaması!

Dışişleri Bakanı , ABD Başkanı Donald Trump ve Devlet Başkanı Vladimir Putin'in G20 Zirvesi çerçevesinde bir araya gelmesinin ardından yaptığı açıklamada, ABD ve Rusya'nın 'nin güneybatısında "çatışmasızlık anlaşması" ve için uzlaştığını söyledi.

Rex Tillerson, ateşkesin kapsadığı bölgenin, Ürdün'ün güvenliğini etkilediğini ve "Suriye'de savaş alanının çok karmaşık bir parçası" olduğunu belirterek, uzlaşıyı, ABD ve Rusya'nın Suriye'de birlikte çalışabileceğinin ilk işareti olarak değerlendirdi. Tillerson, "Neticede, Suriye'de çatışmasızlık bölgeleri için birlikte çalışmayı sürdürebileceğimiz diğer alanlar konusunda çok uzun bir konuşma yaptık." dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ve Rusya'nın Suriye'nin güneybatısında bir ateşkes için anlaşmaya vardığını, anlaşmanın 9 Temmuz'da yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den flaş "Suriye'de ateşkes" açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN