Ya Türk milleti ya teröristler

Giriş Tarihi: 16.7.2017
Ya Türk milleti ya teröristler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, The Guardian gazetesi için kaleme aldığı makalede Batılı liderlere seslenerek “Önünüzde iki seçenek var: Ya teröristlerle birlikte olmak ya da Türk milletinin yanında durmak” dedi

Batı'nın önünde 2 seçenek var: Ya Türk milleti ya teröristler

Hain darbe girişiminin birinci yıldönümü dolayısıyla, İngiltere merkezli Guardian gazetesi için bir makale kaleme alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tam olarak bir yıl önce milyonlarca vatandaş siyasi, kültürel ve etnik farklılıklarını bir kenara bırakarak, anayasayı askıya almaya çalışan, masum sivillere ateş açan ve Meclis'i bombalayan darbecilere karşı ortak bir duruş sergiledi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün, Batılı liderler teröristlerle birlikte olmak ve Türk milletinin teveccühünü yeniden kazanmak arasında bir seçim yapmak zorundadır. Birçok ülke çok daha küçük tehditler karşısında aynı adımları atarken, Türkiye'deki olağanüstü hal uygulamasına yönelik eleştirilerin kabul edilmesi ise mümkün değildir" çağrısında bulundu.

"BEKLE VE GÖR TAKTİĞİ"
"Hükümetimizin darbe teşebbüsünü gerçekleştiren Fetullah Gülen ve müritlerini adalete teslim etme çabaları yalnızca Türkiye için değil, dünyanın her yerindeki demokrasiler için önemlidir" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, 15 Temmuz gecesi 250 kişinin şehit düştüğünü ve 2 bin 193 kişinin de yaralandığını hatırlattığı makalesinde "Ancak maalesef Türkiye'nin müttefikleri ve bilhassa Batı'daki dostlarımız, yaşananları tam anlamıyla takdir etmekte başarısız olmuşlardır. Bazı Batılı hükümetler ve kuruluşlar, darbeye direnen vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde olmak yerine 'bekle ve gör' taktiği izlemişlerdir. İkiyüzlülükleri ve uyguladıkları çifte standartlar, özgürlükleri için her şeylerini ortaya koyan Türk milletini derinden rahatsız etmiştir" ifadelerine yer verdi. 15 Temmuz'da silahlarını masum sivillere doğrultanların 10 yıldır siyaset, ekonomi, sağlık, adalet, dış politika, temel hak ve hürriyetler konusunda yaşanan ilerlemenin oluşturduğu bir duvara tosladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Millet ve devlet arasındaki bu bağ, demokrasimizin sağlamlığının ve gelecekte hayatta kalabilmesinin en güçlü garantisidir" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya Türk milleti ya teröristler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN