Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye mali baskı yapılmasını istiyor

, Avrupa Birliği'ne 'ye yönelik ekonomik baskıyı artırma çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 31.7.2017 20:41 Güncelleme Tarihi: 1.8.2017 10:21
Almanya Türkiye'ye mali baskı yapılmasını istiyor

Hükümetin söz konusu tezi savunduğu belgede 'den, 'ye üyelik müzakereleri çerçevesinde yapılan mali yardımın gerektiğinde tamamen kesilip kesilemeyeceğini araştırmasını da talep ettiği belirtildi.

YARDIMLAR SİVİL TOPLUMUN YARARINA OLMALI

Belgede, şu anda AB'den Türkiye'ye üyelik müzakereleri çerçevesinde yapılan mali yardımın daha güçlü bir biçimde demokrasi ve hukuk devleti ile ilgili normların devamını sağlamak için şekillendirilmeleri gerektiği ifade edildiği belirtildi. 'nin AB'den talebinde "Yaptığımız yardımlar doğrudan sivil toplumun yararına olmalı"ifadesine yer verildiğine dikkat çekildi.

TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMELER DONDURULMALI

Ayrıca Alman hükümetinin görüşüne göre AB, gümrük birliğinin modernizasyonuyla ilgili Türkiye ile görüşmeleri dondurmalı.

Dışişleri Bakanı Gabriel, Temmuz ayı ortasında Türkiye ile ilişkilerde gösterilen sabrın sonuna gelindiğini belirterek Almanya'nın ilk etapta Türkiye'ye yönelik üç ayrı noktada farklı adımlar atacağını açıklamıştı.

ALMANYA'DAN AB'YE: TÜRKİYE İLE İLGİLİ GÜMRÜK BİRİLİĞİ'NİN GÜNCELLENMESİ ASKIYA ALINSIN

BERLİN (İHA) - Alman hükümeti Avrupa Komisyonu'ndan Türkiye ile ilgili Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin askıya alınmasını ve ekonomik kısıtlamaların getirilmesini istedi.

Alman hükümeti Avrupa Komisyonu'na Türkiye ile ilgili Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin askıya alınmasını ve ekonomik kısıtlamaların getirilmesini talep eden mektup gönderdi.

Alman Hükümeti, Avrupa Birliği yetkililerine gönderdiği mektupta, Avrupa Birliği üyeliğine hazırlık kapsamında Türkiye'ye ekonomik baskıların artırılması, mali desteğin gerekli durumlarda kesilmesinin netleştirilmesini talep etti.

Ayrıca hükümet, Türkiye ile ilgili Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin askıya alınmasını isteyerek gönderdiği mektupta "Türkiye ve AB arasındaki gümrük birliğinin modernizasyonuyla ilgili görüşmeler, son olaylar ışığında, Türkiye'ye yanlış sinyal verebilir" ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya Türkiye'ye mali baskı yapılmasını istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN