Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den flaş Türkiye açıklaması

Avrupa Birliği () Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'nin AB'nin önemli bir komşusu olduğunu ve Türkiye-AB arasındaki katılım müzakerelerinin devam etmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Giriş Tarihi: 3.8.2017 12:21 Güncelleme Tarihi: 3.8.2017 15:01
AB'den flaş Türkiye açıklaması

Merkezi Brüksel'de bulunan Politico her sitesine röportaj veren Juncker, AB dış politikası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Juncker, "Avrupa Parlamentosu'nun isteğinin aksine Türkiye-AB arasındaki katılım müzakerelerinin askıya alınmaması gerektiğini düşünüyorum." vurgusunu yaptı.

Türkiye'nin AB'nin önemli bir komşusu olduğunu belirten Juncker, Türkiye'nin AB üyeliği rotasında kalması gerektiğini belirtti.

AB'DEN ALMANYA'YA TOKAT GİBİ CEVAP

'SIĞINMACILARA TÜRKİYE'DE İYİ DAVRANILIYOR'

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'de yaşayan sığınmacılara insani açıdan iyi davranıldığını söyledi.

Juncker, Alman NDR radyosuna verdiği röportajında, Türkiye ile sığınmacılar konusunda mevcut olan anlaşma sayesinde, Ege Denizi üzerinden Avrupa'ya gelen insanların sayısının yüzde 97 oranında azaldığını belirterek, "Bunu başarı olarak görüyorum. Sadece sığınmacıların sayısı azaldığı için değil, aynı zamanda bu insanlara doğru düzgün davranılması konusunda Türk makamlarına yardımcı olabildiğimiz için." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'den flaş Türkiye açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN