Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanı : ticaret savaşı ilan etti!

, 'nin yeni yaptırımlarıyla 'ya kapsamlı ticaret savaşı ilan ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 2.8.2017 22:05 Güncelleme Tarihi: 3.8.2017 01:32
Rusya Başbakanı Medvedev: ABD ticaret savaşı ilan etti!

Başbakanı Dimitriy , Rusya'ya yönelik yasalaşan yeni yaptırımlar nedeniyle ile ilişkilerin düzelme ihtimalinin artık kalmadığını belirterek, "ABD, bu yaptırım hamlesiyle Rusya'ya yönelik tam kapsamlı bir ticaret savaşı başlattı." dedi.

Medvedev, sosyal medya sitesi Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, ABD Kongresinin, Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yönelik yeni yaptırım tasarısının ABD Başkanı Donald tarafından imzalanarak yasalaşmasını değerlendirdi.

Tasarının yasalaşmasıyla ABD ve Rusya arasındaki ilişkilerin düzelme ihtimalinin artık kalmadığını vurgulayan Medvedev, "Trump yönetimi de büyük bir acizlik göstererek tüm yürütme gücünü Kongreye devretti." ifadelerini kullandı.

ABD'nin, Rusya'ya karşı tam kapsamlı bir ticaret savaşı başlattığına işaret eden Medvedev, Rusya'nın yeni yaptırımlarla başa çıkmayı başaracağını söyledi.

Trump, ABD Kongresinin Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yönelik yeni yaptırım tasarısını bugün imzalamıştı. Yasalaşan tasarı ile Trump'ın Rusya'ya uyguladığı yaptırımları kaldırmaya ya da değiştirmeye yönelik olası adımlarının, Kongrenin onayına tabi tutulması gerekecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya Başbakanı Medvedev: ABD ticaret savaşı ilan etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN