Başkan Yardımcısı Pence'den 'başkanlık' açıklaması

Başkan Yardımcısı Mike Pence, 2020 yılındaki seçimlerde başkanlığa aday olmayı planladığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Giriş Tarihi: 7.8.2017 10:32
ABD Başkan Yardımcısı Pence'den 'başkanlık' açıklaması

'da yayımlanan, çeşitli kaynaklara dayandırılan makalede, Başkanı Donald 'ın gelecek seçimlerde tekrar aday olamayacağını varsayan bazı Cumhuriyetçilerin "gölge kampanya" yürüttüğü ileri sürüldü.

Makalede, "bağımsız seçmen grubu yarattığı" öne sürülen Pence'in, Trump'ın aday olmaması halinde 2020'de başkanlık için yarışmak istediği belirtildi.

ABD Başkan Yardımcısı Pence ise bu iddiaları yalanlayarak, "Bu haber, Trump yönetiminde ayrılık yaratma girişimidir. Bu makaledeki iddialar kesinlikle yalandır." ifadesini kullandı.

'GÜLÜNÇ VE ABSÜRT'

Bu tür yalan haberlerin, kendilerini, Trump'ın gündemini ilerletmeye ve onun 2020 yılında yeniden seçildiğini görmeye odaklanmaktan alıkoyamacağını vurgulayan Pence, "Bunun dışında herhangi bir önerme gülünç ve absürt." değerlendirmesini yaptı.

danışmanlarından Kellyanne Conway de ABC'nin "This Week" programında, "Başkan Yardımcısı Pence'in 2020 için hazır olduğu kesinlikle doğru ama yeniden başkan yardımcısı seçilmek için." diye konuştu.

New York Times'ın sözcüsü ise makaleyi savunarak, "Haberimizin doğruluğundan emininiz." açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Başkan Yardımcısı Pence'den 'başkanlık' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN