Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'den Rusya açıklaması: 1 Eylül'de...

Bakanı Rex Tillerson, Rusya'nın ABD'li diplomat sayısını 755 kişi azaltması hamlesine 1 Eylül'de cevap vereceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 7.8.2017 15:00 Güncelleme Tarihi: 7.8.2017 15:02
ABD'den Rusya açıklaması: 1 Eylül'de...

50. Güney Doğu Asya Ülkeler Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Filipinler'in Başkenti Manila'da bulunan Bakanı Tillerson, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Tillerson, Rusya'nın Ukrayna'daki krize çözüm bulma konusunda görüşmek için istekli olduğunu ifade etti.

'KARŞILIK 1 EYLÜL'DE VERİLECEK'

Tillerson, ABD'nin Ukrayna konusunda Rusya ile derin görüş ayrılığı içinde olduğunu ancak her şeyi bir anda kestirip atmanın da iyi bir fikir olmadığını dile getirerek, "ABD ve Rusya'nın halen tartışacak önemli ulusal güvenlik meseleleri bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Lavrov da yönetiminin Moskova'ya Ukrayna müzakerelerine katılmak üzere yeni bir özel temsilci göndereceğini açıkladı. Diğer yandan Tillerson, Rusya'nın ülkedeki Amerikan diplomat sayısını 755 kişi azaltma kararına 1 Eylül'de karşılık vereceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı, ülkesinin bu kararını görüşme sırasında Lavrov'a ilettiğini ancak bunun ne şekilde olacağının netleşmediğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Rusya açıklaması: 1 Eylül'de...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN