‘Nefret Birliği’ yine kin kustu!

Giriş Tarihi: 14.9.2017
‘Nefret Birliği’ yine kin kustu!

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda milletvekilleri, ilişkilerini tartışmak için toplandı. Rusya'dan sipariş edilen S400'lerin alımı, Gümrük Birliği'nin güncellemesi ve ekonomik yaptırım çağrıları Türkiye karşıtı nefret söylemlerinin başında yer aldı. Avrupa Birliği'nin () Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn'ın açılış ve kapanış konuşmasını yaptığı oturumda bir çok milletvekili söz alarak, AB Komisyonu ve Konseyi'ni Ankara'ya yumuşak davranmak suçladı.
'Türkiye'ye tek bir silah bile ihraç etmemeliyiz': Alman milletvekili Ska Keller, "Erdoğan'ın yaptıklarına güçlü bir Avrupa yanıtı verilmeli" diyen Keller Türkiye'ye karşı silah ambargosu ve Gümrük Birliği'nin genişletilmesi konusunu koz olarak kullanabileceklerini önerdi.
'Hapistekiler çıkmadan diyalog yok': Liberaller Başkanvekili , ( ve casusluktan içerde olanları kastederek "Ancak hapse girenler çıkmadıkça diyalog sürdürülemez" dedi.
"AB, bugünün hasta adamıdır': Fransız Edouard Ferrand: "100 yıl önce Türkiye için Avrupa'nın hasta adamı diyorduk ama bugün bence gerçek hasta adam AB'dir. Boşu boşuna Türkiye ile müzakere ediliyor. Yanlış yoldasınız. Hem kendi zamanınızı, hem de Türkiye'nin vaktini çaldınız bu anlamsız müzakerelerle."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Nefret Birliği’ yine kin kustu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN